LED automobilové světlomety

V poslední době se světlomety staly standardní téměř ve všech automobilech. Po vás, jako po uživateli, se bude z různých důvodů chtít, abyste je znovu a znovu nahrazovali. Například, možná budete chtít upgradovat na nejnovější kvalitu, nahradit rozbité světlomety nebo budete chtít upgradovat jednoduše z estetických důvodů. Pro jakýkoliv motiv existuje mnoho faktorů, které je třeba zohlednit. Tento článek obohatí vaše chápání světlometů kritickou analýzou.

Formy LED světlometů

Světlomety s jednou intenzitou a světlomety s duální intenzitou

Obecně musí všechny světlomety automobilů mít vysokou i nízkou intenzitu. To je něco, čeho lze dosáhnout různými způsoby. Jednou z alternativ je vzít jednu žárovku a zapracovat ji tak vysokým, tak slabým faktorem. Výsledný produkt se nazývá světlomet s duální intenzitou. Pokud jste slyšeli o H4, H13, 9004 nebo 9007, jsou to příklady světlometů s duální intenzitou. Obsahují pouze jednu žárovku pro každý světlomet. Naopak, vysoké a nízké intenzity lze dosáhnout fixací vysokých a nízkých faktorů bez propojení. Výsledný produkt je světlomet s jednou intenzitou. Mezi příklady této kategorie patří žárovky H1 a H7. Obsahují v každém světlometu dvojité žárovky.

Led automobilové světlomety

Vzhledem k tomu, že tyto dva typy světlometů nejsou zaměnitelné, pokud vaše auto přišlo od výrobce s jedním světlometem, bude tu jen pro vás při výměně vždy jedna možnost. Totéž platí pro vozidlo, které přišlo od výrobce s duálním světlometem. Důvodem této podmínky je, že kabeláž světlometů je tak specifická, že se neshoduje s opačným typem.

Co uvážit při nákupu LED světlometů

Existují různé faktory, které vám při pečlivém uvážení pomohou zakoupit správný světlomet pro vaše auto. Prozkoumejme v tomto článku některé tyto rady.

Legalita světlometů

Nemusíte kupovat světlomety, které jsou v rozporu s místními zákony. Musíte se ujistit, aby byly právně přijatelné. Při výměně žárovek do světlometů zkontrolujte, zda splňují stanovené normy nebo požadavky ve vašem regionu.

YouTube video

Kompatibilita světlometů

Kompatibilita vašeho vozidla a světlometů, které vás zajímají, je hlavním faktorem, který musíte zvážit. Ačkoliv většina světlometů je navržena tak, aby vyhovovala většině modelů automobilů, i tak musíte být dostatečně pozorní, abyste se vyhnuli chybné akvizici. Přečtěte si pozorně návod na používání vašeho vozidla, abyste se v této souvislosti seznámili s informacemi, které budete potřebovat. Můžete si také zkontrolovat číslo modelu světlometu, který byste chtěli vyměnit.

Senzor ABS pro auto

V článku „Je jízda se špatným snímačem ABS bezpečná?“ se dozvíte více senzor ABS.

CanBus problémy

Toto je problém, který je způsoben nesouladem mezi LED žárovkami a palubním počítačem v autě. Nesoulad je náchylný u vysoce profilovaných automobilů, mezi kterými jsou například Mercedes a Audi. Přesto se tento stav může velmi snadno vyřešit připojením kondenzátorů.

Jsou tu různé faktory, které je třeba zvážit při řešení otázky světlometů. Proto je nezbytné, abyste se seznámili s různými složkami světlometů. Kromě toho technologie LED výrazně podpořila vývoj světlometů pro vozidla, a proto musíte i vy obohatit své znalosti o tomto tématu.

Přečtěte si článek o tématu motorový olej.

Příspěvky ze stejné kategorie: