LED automobilové světlomety

V poslední době se světlomety staly standardní téměř ve všech automobilech. Po vás, jako po uživateli, se bude z různých důvodů chtít, abyste je znovu a znovu nahrazovali. Například, možná budete chtít upgradovat na nejnovější kvalitu, nahradit rozbité světlomety nebo budete chtít upgradovat jednoduše z estetických důvodů. Pro jakýkoliv motiv existuje mnoho faktorů, které je třeba zohlednit. Tento článek obohatí vaše chápání světlometů kritickou analýzou.

Formy LED světlometů

Světlomety s jednou intenzitou a světlomety s duální intenzitou

Obecně musí všechny světlomety automobilů mít vysokou i nízkou intenzitu. To je něco, čeho lze dosáhnout různými způsoby. Jednou z alternativ je vzít jednu žárovku a zapracovat ji tak vysokým, tak slabým faktorem. Výsledný produkt se nazývá světlomet s duální intenzitou. Pokud jste slyšeli o H4, H13, 9004 nebo 9007, jsou to příklady světlometů s duální intenzitou. Obsahují pouze jednu žárovku pro každý světlomet. Naopak, vysoké a nízké intenzity lze dosáhnout fixací vysokých a nízkých faktorů bez propojení. Výsledný produkt je světlomet s jednou intenzitou. Mezi příklady této kategorie patří žárovky H1 a H7. Obsahují v každém světlometu dvojité žárovky.

Led automobilové světlomety

Vzhledem k tomu, že tyto dva typy světlometů nejsou zaměnitelné, pokud vaše auto přišlo od výrobce s jedním světlometem, bude tu jen pro vás při výměně vždy jedna možnost. Totéž platí pro vozidlo, které přišlo od výrobce s duálním světlometem. Důvodem této podmínky je, že kabeláž světlometů je tak specifická, že se neshoduje s opačným typem.

Co uvážit při nákupu LED světlometů

Existují různé faktory, které vám při pečlivém uvážení pomohou zakoupit správný světlomet pro vaše auto. Prozkoumejme v tomto článku některé tyto rady.

Legalita světlometů

Nemusíte kupovat světlomety, které jsou v rozporu s místními zákony. Musíte se ujistit, aby byly právně přijatelné. Při výměně žárovek do světlometů zkontrolujte, zda splňují stanovené normy nebo požadavky ve vašem regionu.

Kompatibilita světlometů

Kompatibilita vašeho vozidla a světlometů, které vás zajímají, je hlavním faktorem, který musíte zvážit. Ačkoliv většina světlometů je navržena tak, aby vyhovovala většině modelů automobilů, i tak musíte být dostatečně pozorní, abyste se vyhnuli chybné akvizici. Přečtěte si pozorně návod na používání vašeho vozidla, abyste se v této souvislosti seznámili s informacemi, které budete potřebovat. Můžete si také zkontrolovat číslo modelu světlometu, který byste chtěli vyměnit.

CanBus problémy

Toto je problém, který je způsoben nesouladem mezi LED žárovkami a palubním počítačem v autě. Nesoulad je náchylný u vysoce profilovaných automobilů, mezi kterými jsou například Mercedes a Audi. Přesto se tento stav může velmi snadno vyřešit připojením kondenzátorů.

Jsou tu různé faktory, které je třeba zvážit při řešení otázky světlometů. Proto je nezbytné, abyste se seznámili s různými složkami světlometů. Kromě toho technologie LED výrazně podpořila vývoj světlometů pro vozidla, a proto musíte i vy obohatit své znalosti o tomto tématu.

Přečtěte si článek o tématu motorový olej.

Podobné příspěvky:

    Nebyl nalezen