Střešní nosiče pro auto Tipy pro bezpečnou jízdu

Chystáte se na další kempování? Plánujete strávit prázdniny dlouhou cestou do své oblíbené destinace? Nebo možná vaše vozidlo jen potřebuje další úložný prostor? Ať už jsou vaše potřeby jakékoli, je nesmírně výhodné mít kvalitní nákladní střešní nosiče na auto Withcar.

Má to však jeden háček. Je sice pravda, že střešní nosiče mohou zvýšit kapacitu vašeho nákladu, ale vaše současné jízdní návyky budou potřebovat tu a tam pár úprav, abyste zajistili naprostou bezpečnost nejen pro sebe, ale i pro vaše cestující, vaše vozidlo a ostatní účastníky silničního provozu. 

Zde je několik důležitých rad, které byste měli mít na paměti, abyste si užili bezpečnou jízdu se střešním nosičem namontovaným na vašem vozidle:

Pozor na vítr

Silný vítr může být vážným problémem, pokud jedete plnou rychlostí. Poryvy větru a silný vítr mohou zhoršit vaši jízdu, pokud je vaše vozidlo vybaveno střešním nosičem. Pokud jedete za extrémně větrného počasí, snažte se snížit rychlost. 

Dbejte také na to, abyste předměty spouštěli a zvedali pomalu.

Mějte své vozidlo plně pod kontrolou a držte obě ruce na volantu. Pokud je vítr příliš silný, můžete nejprve zastavit a počkat, až se podmínky zlepší.

Požádejte o pomoc při balení a vybalování

Vzhledem k tomu, že použití nákladních střešních nosičů na auto znamená, že budete vybalovat a balit něco ze země o rozměrech 6 až 8 stop, možná budete chtít požádat o pomocnou ruku při této práci. Pokaždé, když se postavíte na žebřík, nepřekračujte dva kroky od vrcholu. Ujistěte se, že váš pomocník stojí na zemi, aby vám mohl podávat jednu položku po druhé. 

Dbejte také na to, abyste předměty spouštěli a zvedali pomalu. Vaše jedna ruka by měla vždy zůstat na autě nebo žebříku, abyste udrželi stabilitu. Při nakládání nebo vykládání uchopte vždy jen jeden předmět. Požádáte-li o pomoc, ušetříte si svaly před napětím a předejdete zraněním na cestě.

Pozor na rychlost

Doporučuje se také jezdit rychlostí o 5 mil za hodinu nižší, než je povolená rychlost na dálnici. To je velmi důležité, protože střešní nosič pouze zvyšuje odpor větru. V příručce si ověřte, zda existují rychlostní omezení, protože všechny střešní nosiče mají určité maximální rychlostní limity. 

Vyvarujte se prudkých zatáček nebo náhlých změn jízdních pruhů, protože by to pouze způsobilo posunutí zavazadel nebo nestabilitu samotného nosiče.

Nákladní střešní nosiče na auto by měly být dostatečně těsné, aby držely na tyčích vašeho vozidla, ale neměly by být příliš utažené, protože by pouze způsobily vážné poškození střechy vašeho vozidla.

Dodržujte větší vzdálenost 

Jakákoli hmotnost navíc na vašem vozidle ztěžuje akceleraci a zastavení v případě potřeby. Dbejte na to, abyste zvětšili vzdálenost mezi vámi a vozem jedoucím těsně před vámi. 

Snažte se zdvojnásobit běžnou vzdálenost, kterou dodržujete. Například místo obvyklých 2 sekund zvažte ponechání odstupu 4 sekund. Tímto postupem získáte dostatek času na reakci na náhlé odbočení a zastavení a předejdete kolizi.

Zajistěte správnou instalaci střešního nosiče 

Pečlivě si přečtěte návod k použití. Nákladní střešní nosiče na auto by měly být dostatečně těsné, aby držely na tyčích vašeho vozidla, ale neměly by být příliš utažené, protože by pouze způsobily vážné poškození střechy vašeho vozidla. Při instalaci střešního nosiče na střechu vozu se také chcete vyhnout poškrábání laku. A opět se ujistěte, že máte pomocníka, který vám při instalaci pomůže.

Určete výšku svého vozu

Důležité je také znát výšku vozu, na který plánujete střešní nosič instalovat. Rovněž je třeba věnovat velkou pozornost konkrétním rozměrům běžných překážek s nízkou vzdáleností, včetně parkovacích garáží, mostů a nadjezdů. 

Náhodný náraz do nadjezdu může způsobit vážné poškození střešního nosiče i vašeho vozu. Pozor byste si měli dávat také na úzké prostory, nízké prostory a nízko visící větve. Všechny tyto překážky mohou skončit poškozením střešního nosiče.

Vzhledem k tomu, že použití nákladních střešních nosičů na auto znamená, že budete vybalovat a balit něco ze země o rozměrech 6 až 8 stop, možná budete chtít požádat o pomocnou ruku při této práci.

Častá kontrola střešního nosiče

Před instalací střešního nosiče na střechu vozu vždy zkontrolujte, zda nejeví známky opotřebení nebo poškození. Ujistěte se, že jste řádně utáhli všechny šrouby a svorníky. Samotný nosič musí být také bezpečně připevněn k vašemu vozu. Když už jste u toho, zkontrolujte také bungee šňůry nebo popruhy, které zajišťují vaše zavazadla. Zkontrolujte, zda nejsou nijak poškozené nebo roztřepené. 

Při přestávkách na toaletu, na jídlo nebo při odpočinku si střešní nosič prohlédněte, abyste se ujistili, že je stále nepoškozený a stabilní. Pokud si všimnete náhlé změny aerodynamiky vašeho vozu, možná byste měli nejprve zastavit a střešní nosič zkontrolovat, abyste se ujistili, že je vše v pořádku.

Zabezpečte si svá zavazadla

Pokud zavazadla nenaložíte správně, způsobí vám to během jízdy vážné problémy. Dbejte na to, abyste zavazadla pevně zabalili a zajistili, že se nebudou posouvat nebo budou nestabilní. Nechtěným posunutím se pouze uvolní střešní nosič nákladu nebo se také může utrhnout jeho horní část. 

Při upevňování zavazadel na nákladní střešní nosiče na auto používejte popruhy nebo bungee šňůry a ujistěte se, že jsou všechny věci pevně připevněny. Předtím, než vyrazíte na cestu, střešním nosičem trochu zatřeste, abyste se ujistili, že jsou všechny věci zajištěné. 

YouTube video

Při balení střešního nosiče vždy dbejte na to, aby bylo vše bezpečně naloženo. Vyhněte se montáži extrémně těžkých předmětů. Použijte žebřík, který je v porovnání s vaším vozem vyšší, nebo si pořiďte příslušenství, které můžete připevnit na vnější stranu vozidla a které vám pomůže vylézt a naložit nosič. Při balení a vybalování střešního nosiče opět požádejte o pomoc. 

V neposlední řadě je také nesmírně důležité, abyste nikdy nepřekračovali hmotnostní limity nákladních střešních nosičů na auto, jinak by se střecha vašeho vozu mohla začít ohýbat nebo propadat, což by mohlo vést k jejímu trvalému poškození.

Příspěvky ze stejné kategorie: