Opravdu potřebujete plachtu na přikrytí auta?

Auto je jednou z nejdražších, ale zároveň taky nejpraktičtějších věcí, které můžete vlastnit. Udržování vašeho vozu ve skvělém stavu je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit na nákladných opravách a údržbě v budoucnu. Plachta na auto Withcar je přesně to, co potřebujete, abyste uchránili vaše vozidlo před různými vlivy počasí.

Součástí lidské přirozenosti je vybudovat si osobní pouto ke svým věcem. Děláte vše, co je ve vašich silách, jen abyste chránili to, co má pro vás hodnotu, včetně těch běžných věcí, jako je 60palcová plazmová televize, a významnějších investic, jako je dům nebo právě auto. Z tohoto důvodu má smysl investovat do kvalitní plachty na vozidlo.

Minimalizujte potřebu mýt vaše auto

Plachta na auto může pomoci udržet vaše vozidlo čisté o mnoho déle. Pokud žijete v oblasti se šíleným počasím, konkrétně v zimě, vaše vozidlo bude za pouhý rok vystaveno tunám nečistot a soli. Udržování vozidla v čistotě a suchu může pomoci zajistit, aby tyto částice neleptaly lak vašeho vozu a omezily výskyt rzi.

Ukázka zapínání plachta na auto
Ukázka zapínání plachta na auto

Mnoho lidí se rozhoduje pro ruční mytí svých vozidel v naději, že ušetří peníze. Ale jak již víte, v zimních měsících je to velice obtížné a časově náročného, téměř nemožné. Mytí auta může být atraktivní volbou, ale může se prodražit. Ve skutečnosti existují lidé, kteří utratí 500 korun měsíčně, což činí 6000 korun ročně jenom na mytí auta.

Plachta na auto dokáže udržet čistotu vašeho vozu a pomůže vám tak časem ušetřit i peníze za zbytečné mytí auta. Plachta na auto dokáže udržet vaše vozidlo v čistotě a eliminovat tak nutnost jeho mytí každý měsíc. Místo toho jej můžete umýt někdy jen jednou za dva měsíce. To odpovídá celkové úspoře 2500 korun za 10 let. Nemusí se to zdát tak mnoho, ale pokud vezmete v úvahu všechny peněžní výdaje spojené s vlastnictvím automobilu, je tato úspora již dostatečně významná.

Předcházejte drobným poškozením

Když používáte plachtu na auto, nebudete se muset tolik starat o to, kde budete své vozidlo parkovat. Plachty na auto se mohou opravdu hodit při víkendových cestách na venkov a zastávkách v rušných čtvrtích s ulicemi plnými hrajících si dětí a znečištěných měst. 

Plachta na auto
Auto je přikryto plachta na auto

Pomocí plachty můžete svůj vůz ochránit před pylem, škrábanci, ptačím trusem a hmyzem. Pomůže vám ušetřit peníze a čas, snížit počet oprav, retuší laku a mytí vozu, které jsou nutné pro zachování vašeho vozu.

Přečtěte si další článek na téma mlhová světla.

Chraňte svůj vůz před UV zářením a vlhkostí 

Plachty na vozidla mohou ochránit váš vůz taky před UV zářením a vlhkostí. Po vystavení vlhkosti bude váš vůz s větší pravděpodobností rezivět, protože železo podléhá v kombinaci s vodou oxidační reakci. Pokud budete například při moři, je fajn zvážit pravidelné používání plachty na vozidlo, protože má vlastnosti odvádějící vlhkost, tak aby váš vůz zůstal suchý a pěkný.

YouTube video
Plachta na auto proti krupobití EVO II

Plachta na auto může také ochránit vaše vozidlo před škodlivým UV zářením. Pokud je váš vůz často vystavován přímému slunci, mohou UV paprsky způsobit porušení molekulárních vazeb v laku vozu. Plachty na auto mohou zmírnit blednutí. Vosky na auto sice mohou ochránit vaše vozidlo před poškozením UV zářením, ale pokud používáte krycí plachtu, nebudete jich tolik potřebovat.

Zvýšení hodnoty při dalším prodeji 

Věřte tomu nebo ne, ale mnoho majitelů automobilů vlastní svůj vůz jen krátkou dobu, která trvá jen několik let, než pocítí nutkání zbavit se svého starého vozu a pořídit si nejnovější model. Ne každý si to však může dovolit, což znamená, že levnější bude prostě udělat maximum pro údržbu svého vozu. Autoplachty jsou efektivním, cenově dostupným způsobem, jak zachovat hodnotu vašeho vozu při dalším prodeji, zejména proto, že mohou chránit váš vůz po celou dobu, kdy není používán. 

Ideální pro dlouhodobé skladování vozu 

Pokud vlastníte klasický vůz, jistě víte, jak důležité je mít pro něj kvalitní plachtu. U klasických automobilů se používají starší materiály, které bývají náchylnější k různým vlivům, jako je kyslík a voda, které mohou způsobit korozi. Tyto klasické automobily jsou častěji uchovávány v garáži, kde mohou být vystaveny různým nečistotám, které se mohou usazovat a poškodit exteriér vašeho vozu. Plachty na auto mohou váš drahocenný klasický vůz ochránit za každou cenu.

Nevýhody plachet na auto 

Jak vidíte, používání plachet na auto nabízí mnoho výhod. Existují však plachty, které mohou způsobit více škod než užitku. Z tohoto důvodu existuje několik věcí, na které byste si při nákupu plachty na auto měli dát pozor.

Pro začátek se snažte vyhnout plachtě na auto, která se inzeruje jako 100% vodotěsná plastová plachta. Plast sice dokáže zajistit, že se vlhkost nedostane dovnitř, ale zároveň ji nepropustí ven. Měli byste hledat plachtu na auto, která je vyrobená z látek odvádějících vlhkost, které jsou dostatečně propustné, aby vlhkost mohla unikat. 

Existují plachty na auto, které mohou způsobit poškrábání laku vozu. Proto je lepší koupit přiléhavý potah, který je vybaven popruhy s přezkami pro zajištění na správném místě. V opačném případě by mohlo dojít k odírání potahu o váš vůz, zejména na větrných místech, které může způsobit poškození plachty.

U nasazených krytů je pravděpodobnější, že se přizpůsobí každému detailu vašeho vozidla, například anténě. Pokud anténa vašeho vozu není výsuvná, budou nasazené kryty vybaveny průchodkou, kterou se může anténa prostrčit, což u běžného krytu nenajdete.  

Stojí plachty na auto za to?

Ano, plachta na auto se rozhodně vyplatí. Pokud si koupíte kvalitní plachtu, která je vyrobena z kvalitních materiálů a správně připevněna, je to mnohem lepší ve srovnání s tím, kdybyste nepoužili žádný kryt. Díky tomu může být váš vůz dlouhodobě chráněn, což vám pomůže ušetřit více peněz v dlouhodobém horizontu.

 

Příspěvky ze stejné kategorie: